UncategorizedKaip išmokti norvegų kalbą

9 vasario, 2020by Marius Andersen
https://norvegukalba.com/wp-content/uploads/2020/02/bit-cloud-K1Nci-qbMvg-unsplash-1280x854.jpg

Kiek kalbos išmoksite, priklauso nuo jūsų poreikių, troškimo, motyvacijos, gebėjimo ir nuo to, kiek pastangų dėsite šiam tikslui pasiekti. Akademikai ir aukštos kvalifikacijos profesionalai, kaip antai užsienio kalba dirbantys gydytojai, suprantama, privalo meistriškai mokėti kalbą. Tačiau daugeliu kitų atvejų pakanka vidutinių kalbos gebėjimų, kuriuos gali pasiekti daugelis besimokančiųjų, įgijusių užtektinai žinių, kad galėtų bendrauti įvairiomis...

Kiek kalbos išmoksite, priklauso nuo jūsų poreikių, troškimo, motyvacijos, gebėjimo ir nuo to, kiek pastangų dėsite šiam tikslui pasiekti. Akademikai ir aukštos kvalifikacijos profesionalai, kaip antai užsienio kalba dirbantys gydytojai, suprantama, privalo meistriškai mokėti kalbą. Tačiau daugeliu kitų atvejų pakanka vidutinių kalbos gebėjimų, kuriuos gali pasiekti daugelis besimokančiųjų, įgijusių užtektinai žinių, kad galėtų bendrauti įvairiomis temomis.

Pasitenkinimas savimi gali smarkiai išaugti net įgijus tik pagrindus.

Išmintingųjų patarimai

Nepriklausomai nuo to, ar jūs naujokai, ar pažengę vartotojai, kalbos žinias galite pagilinti ne tik lankydami kursus. Remdamiesi mokytojų ir kitų besimokančiųjų patirtimi, siūlome kelis patarimus bei priemones.

Patarimai

 • Patarlė „arti mokomės ardami“ yra sena, bet čia ji tinka kuo puikiausiai. Kalba stebuklinga neatsiranda – ji išmokstama daug praktikuojantis. „Kalbėkite, kalbėkite, kalbėkite, – pataria Sandra iš Prancūzijos. – Nekalbėjau sklandžiai, kol nepradėjau vartoti kalbos kasdieninėje aplinkoje.“
 • Nesigėdykite. Daugelis žmonių, ypač vyresnieji, nenori praktikuoti užsienio kalbos, nes gėdijasi arba bijo suklysti. „Niekas nesijuoks iš jūsų klaidų, – besimokančiuosius kalbų užtikrina britas vadybininkas Simonas. – Jūsų pastangos teiks jiems džiaugsmo ir darys įspūdį, net jei gerai nemokate kalbos.“
 • Smaginkitės ir džiaukitės nauja patirtimi. Jei manysite, kad kalbų mokymasis varo nuobodulį ir vargina, jums nesiseks ir motyvacija susilpnės. Yra daugybė išteklių, suteikiančių mokymosi procesui žaismingumo. „Kalbų mokymasis – ne egzaminas, todėl juo reikia mėgautis“, – siūlo konsultantė iš Italijos Cristina.
 • Individualizuokite savo mokymosi procesą. Kiekvienas mokosi savaip, todėl geriausia eksperimentuoti ir surasti sau tinkamiausią būdą. Planuokite savo kalbų mokymąsi taip, kad jis geriausiai derėtų prie jūsų įprastos dienotvarkės.
 • Reguliariai vartokite kalbą. Kaip ir automobilį, kalbą reikia nuolat „pravažinėti“, kad ji neapdulkėtų ir neužrūdytų.
 • Mokytis kalbų linksma ir smagu. Tiesiog mėgautis bendravimu su žmonėmis, kurių gimtoji kalba yra kitokia. Suprasti, kad bendravimas svetima kalba – tai ne egzaminas mokykloje ir niekas neskaičiuos klaidų, neparašys pažymio. Užsienio kalba yra reikalinga tam, kad būtų galima išreikšti savo mintis, paaiškinti savo nuomonę, užduoti klausimus. Klaidos, jaudulys, atsiprašymai dėl to, kad pašnekovams tikriausiai sunku suprasti apie ką kalbama, taip pat yra labai svarbi mokymosi proceso dalis.
 • Kalbų mokymosi neatidėlioti nė vienos dienos. Dažniausiai žmonės ilgai planuoja, kad vieną dieną pradės mokytis ir bus pasiruošę, bet iš tikrųjų jie niekada nebūna pasiruošę. Iš tiesų geriausia diena pradėti mokytis yra šiandien, nes pasiteisinimų, kodėl dar ne laikas bus visada. Žmogus niekada nesijaus visiškai pasiruošęs mokytis. Jeigu jis vieną kartą savęs nenugalės ir neištrūks iš užburto rato, tada niekada ir neišmoks nieko naujo. Niekam nesinori palikti komforto zonos. Todėl visai nesvarbu, kiek žodžių ir frazių jau yra mokoma, svarbiausia turėti tikslą ir atkakliai jo siekti.
 • Būkite realistai. Nebandykite išmokti visko iš karto. Išsikelkite aiškius ir realius uždavinius.
 • Naują kalbą išmokti lengviau tiems, kurie turi labai stiprią motyvaciją, ypač, jei kalbų mokomasi savarankiškai. Kai būna sunku ir norisi viską mesti reikėtų pasistengti prisiminti, kodėl reikia ir yra labai svarbu išmokti svetimą kalbą. Kiekvienas, kuris mokosi kalbų turėtų sudaryti sąrašą, kodėl nori išmokti naują kalbą. Reikėtų parašyti kuo ilgesnį sąrašą. Tada jį atsispausdinti ir pakabinti matomoje namų vietoje arba tiesiog laikyti ant kompiuterio darbalaukio. Kai apims abejonės, paimti lapą arba atsiversti tekstinį dokumentą ir paskaityti. Greičiausiai motyvacija mokytis vėl grįš.
 • Praeitis – ne rodiklis. Kai kurie žmonės mano, kad jei nepavyko išmokti kalbos mokykloje, tai nepavyks ir vėlesniais gyvenimo etapais. Tačiau nemažai tų, kuriems mokykloje nesisekė išmokti kalbos, užaugę turi daugiau motyvacijos, nes šiuolaikiniai mokymosi metodai malonesni ir veiksmingesni.
 • Naujas mąstymas. Mokydamiesi kalbos, kartu mokysitės suprasti kitokį mąstymą bei naujų užduočių atlikimo būdų.
 • Pasinerkite. Kuo labiau atsiverkite studijuojamai kalbai.

Kaip ir kur galiu išmokti užsienio kalbos?

 • Pasirinkite būdą. Mokytis galima įvairiausiais metodais ir būdais: lankant pamokas, savarankiškai, telefonu, intensyviuose kursuose užsienyje, virtualiai ir t. t. Pasirinkite sau tinkamiausią derinį.
 • Užbaikite kursus. Beveik visur yra kalbų mokyklų – tiesiog pavartykite telefonų knygą arba paieškokite internete. Svarbiausia pasirinkti tinkamiausią. Geriausia prieš užsirašant nuvykti į mokyklą ir pasikalbėti su mokytoju, peržvelgti nepriklausomas nuomones apie tą įstaigą ir pasidomėti draugų bei pažįstamų rekomendacijomis.
 • Naudokitės žiniasklaida. Šiandien palydoviniais, kabeliniais ir interneto tinklais lengvai pasiekiami viso pasaulio televizijos ir radijo kanalai, todėl tikrai nesunku surasti turinį užsienio kalba, kurios ketinate mokytis.
 • Kalbų tinklas. Internetas tapo plačiu kalbų mokymosi išteklium, kur galima rasti daug nemokamos medžiagos ir mokymosi priemonių. Nesunku rasti internetinių kalbų kursų, žodynų, mokomųjų žaidimų, forumų, pokalbių kambarių, pagalbos, filmų, klausymo užduočių, sutrumpinto turinio ir t. t. Be to, internetas pilnas autentiško turinio, kaip antai laikraščių ir žurnalų, visomis kalbomis.
 • Kalbų tandemai. Susitarkite dėl pokalbių mainų su užsieniečiais, kurie nori mokytis jūsų kalbos. Taip abu gausite progą pasipraktikuoti.
 • Įstokite į kalbų klubą, jie populiarūs visoje Europoje – galėsite ne tik išmokti kalbos, bet ir susipažinti su įdomiais žmonėmis.
 • Kultūrinė medžiaga. Mokydamiesi kalbos, nepamirškite mėgautis kultūra: skaitykite knygas, klausykitės muzikos, žiūrėkite filmus ir t. t. Žiūrint DVD formatu išleistus filmus, dažnai galima pasirinkti garso takelį arba subtitrus keliomis kalbomis. Taip pat daugėja garso knygų įvairiomis kalbomis, kurias dažnai įgarsina žymūs autoriai arba aktoriai.
 • Susirašinėjimas – tai tradicinis būdas lavinti užsienio kalbą, daugiau sužinoti apie vietos visuomenę bei kultūrą ir susirasti draugų. Šiame skaitmeniniame amžiuje naudodamiesi internetu galite lengvai įveikti kalbines ir socialines sienas. Besimokantieji kalbų gali susirasti draugų ir užmegzti pažinčių ne tik specializuotuose tinklalapiuose, bet ir socialinių tinklų interneto svetainėse, pavyzdžiui, „Facebook“.

Jaunystė ir išmintis

Paplitusi nuomonė, kad kalbos lengviausia mokytis vaikams. Vaikai lanksčiau masto, yra mažiau suvaržyti, turi daugybę laiko ir mėgsta mėgdžioti – visa tai palengvina mokymosi procesą. Be to, jie pasižymi išskirtiniu gebėjimu mokytis akcento ir dėl to jų kalba skamba įtikinamiau. Tačiau suaugusieji turi kitų privalumų: jie geriau supranta kalbos sistemą bei struktūrą ir lengviau išmoksta gramatiką. Suaugusieji imigrantai dažnai išmoksta priimančios šalies kalbą taip pat sėkmingai kaip ir jų vaikai, bet sunkiau įveikia akcentą.

Todėl pareiškimas, kad žmogus „per senas“ mokytis kalbos, yra klaidingas.

Kalbos – netgi gimtosios – mokymasis gali užtrukti visą gyvenimą, bet juk niekas jūsų neverčia tapti užsienio kalbos rašytoju, poetu ar oratorium.

Šaltinis Europos Sąjunga

Marius Andersen

Kontaktai
Maura, Jessheim, Kløfta
+47 48118538
Monday - Friday: 8 AM - 5 PM
Naujienlaiškis