UncategorizedNorvegų kalbos žodynėliai. Sužinok, kuris geriausias

9 vasario, 2020by Marius Andersen
https://norvegukalba.com/wp-content/uploads/2020/02/Norvegų-kalbos-žodynėliai-1.jpg

Nors norvegų kalbą moka maždaug 5 milijonai žmonių visame pasaulyje ir dauguma iš jų yra norvegai. Tačiau vis dažniau šios kalbos ypatumų mokymų imasi ir lietuviai. Nors Lietuvoje norvegų kalba yra ypač populiari, tačiau kokybišką norvegų lietuvių žodyną rasti gana sunku. Jei svarstote, kokiais žodynais geriausia yra naudotis, tuomet siūlau naudotis šiais popieriniais ir elektronianis...

Nors norvegų kalbą moka maždaug 5 milijonai žmonių visame pasaulyje ir dauguma iš jų yra norvegai. Tačiau vis dažniau šios kalbos ypatumų mokymų imasi ir lietuviai. Nors Lietuvoje norvegų kalba yra ypač populiari, tačiau kokybišką norvegų lietuvių žodyną rasti gana sunku.

Jei svarstote, kokiais žodynais geriausia yra naudotis, tuomet siūlau naudotis šiais popieriniais ir elektronianis žodynais:

Norvegų–lietuvių kalbų žodynas

Šiame pirmajame tokio dydžio norvegų ir lietuvių kalboms skirtame leksikografijos veikale aprašoma beveik 30 000 dažniausių ir aktualių dalykinių sričių žodžių, svarbių santrumpų, paaiškinamos neišverčiamos norvegiškos sąvokos. Straipsniuose gausiai pateikiama vartosenos iliustracijų, tad žodynas leidžia ne tik pažinti norvegų kalbos žodžių reikšmes, bet ir susipažinti su jos gramatika, stilistine žodžių verte.


Norvegų-lietuvių ir lietuvių-norvegų kalbų žodynas

Ugniaus Mikučionio norvegų-lietuvių ir lietuvių norvegų k. žodynas (gan mažas). Žodynas skiriamas moksleiviams ar studentams, besimokantiems norvegų kalbos, ir visiems kitiems, kam prireikia norvegų kalbos darbo, verslo reikalais ar tiesiog savo malonumui. „Norvegų-lietuvių kalbų žodyne“ atskirais straipsniais pateikiama apie 21 000 norvegiškų žodžių, o „Lietuvių-norvegų kalbų žodynėlyje“ – apie 3 500 lietuviškų žodžių. Prie daugelio jų pateikiama vartosenos pavyzdžių (patarlių, priežodžių, dažnai vartojamų posakių, trumpų sakinukų, sudurtinių žodžių). Žodyno gale pateikiami tokie priedai: „Teminis lietuvių-norvegų kalbų žodynėlis“ (kuriame yra daugiau kaip 1700 žodžių), „Svarbiausios norvegų kalbos tarimo taisyklės“ ir „Svarbiausios norvegų kalbos gramatikos taisyklės“.

LEXIN

Internetinis norvegų-lietuvių LEXIN (http://lexin.udir.no/) žodynėlis. Jame yra įvairių kalbų kombinacijų, pavyzdžiui norvegų-lietuvių, norvegų-rusų, norvegų-lenkų ir t.t. Jį pabrėžiu todėl, kad jame galite rasti visas daiktavardžių, veiksmažodių ir kt. formas, pavyzdžius sakiniuose ir net paveiksliukus (bildetem). Paspaudusi paveiksliuką pamatysite daugiau su ta tema susijusių žodžių.

„Lietuvių–norvegų kalbų žodynas“

„Lietuvių–norvegų kalbų žodynas“ – pirmas lietuvių ir skandinavų kalbų leksikografinis darbas, kuriame pateikta apie 22000 lietuviškų žodžių ir jų atitikmenų norvegų kalboje.

 

Dict.com – www.dict.com

  • paieška abiem kryptimi: nereikia pasirinkti vertimo krypties, programa pati atpažina ieškomo žodžio kalbą ir verčia į tikslinę kalbą
  • morfologinė paieška: ieškoti žodžio galima bet kokia jo forma, t.y. bet kokia gramatine gimine, skaičiumi, linksniu arba laiku, tai labai tinka ypač užsienio kalbos pradedantiesiems
  • pilno teksto paieška: rodomos visos vietos, kur žodyne atsiranda ieškomas žodis, pvz., visi pavyzdžiai, žodžių junginiai ir pan.
  • automatinis žodžių užbaigimas: užtenka parašyti pirmas 3 ieškomo žodžio raides ir programa pati pasiūlys artimiausius žodžius

Parašyk, kokiais žodynėliais tu naudojies:

Marius Andersen

Kontaktai
Maura, Jessheim, Kløfta
+47 48118538
Monday - Friday: 8 AM - 5 PM
Naujienlaiškis