UncategorizedPasimatymo taisyklės Norvegijoje

9 vasario, 2020by Marius Andersen
https://norvegukalba.com/wp-content/uploads/2020/02/loly-galina-LqmUdkk5nUw-unsplash-1280x853.jpg

Skaitykite ankstesnį straipsnį „Taigi, norite į pasimatymą su norvegu?“ Prisiveržkite saugos diržus ir pasiruoškite sužinoti kaip norvegai nevaikšto į pasimatymus. Susitikinėjimo taisyklės – norvegiškoji versija. Mes neflirtuojame su nepažįstamaisiais. Nėra jokių šansų „sutikti“ ką nors, ko nepažįsti ir pakviesti ją į pasimatymą/ būti pakviestai jo. Išskyrus atvejus, žinoma, kai mes būname girti. Mes galime flirtuoti,...

Skaitykite ankstesnį straipsnį „Taigi, norite į pasimatymą su norvegu?“

Prisiveržkite saugos diržus ir pasiruoškite sužinoti kaip norvegai nevaikšto į pasimatymus. Susitikinėjimo taisyklės – norvegiškoji versija.

  • Mes neflirtuojame su nepažįstamaisiais. Nėra jokių šansų „sutikti“ ką nors, ko nepažįsti ir pakviesti ją į pasimatymą/ būti pakviestai jo. Išskyrus atvejus, žinoma, kai mes būname girti. Mes galime flirtuoti, jei būname girti. Iš tiesų mes veikiausiai flirtuosime, jei būsime išgėrę. Tačiau tai nėra malonus vaizdas, nes girtas flirtavimas nėra elegantiškas. Visiškai. Tai gėdinga – ką didžioji mūsų dalis suvokia kitą rytą, nebent patogiai užmiršta savo flirtavimo išsišokimą dėl sąmonės užtemimo nuo girtumo.
  • Mes nekviečiame žmonių į pasimatymus, ypač žmonių, kurių nepažįstame. Išskyrus atvejus, žinoma, kai esame girti. Mes galime (jeigu dar apverčiame liežuvį) pasakyti ką nors panašaus į „galnorieitiįkinąsumanimirytoj?“, jei iš tiesų esame girti. Paprastai mes tai pasakome tik jau po sekso. Palyginus su tuo, ką aš mačiau filmuose apie susitikinėjimą, mes paprastai darome viską iš kito galo. Mes pirma pasimylime ir tada einame į pasimatymą. Tuo metu kai studijavau universitete dirbau vietiniame kino teatre. Sekmadieniais pas mus ateidavo daugybė porų, kurios susipažino per vakarėlius penktadienį ar šeštadienį, patyrė tai, kas iš pradžių turėjo būti tik vienos nakties nuotykis ir vėliau kažkokiu būdu seksą pavertė į kažką daugiau – per ėjimą į kiną. Tu esi saugus kine. Tu turi dvi valandas, per kurias nereikia kalbėtis, bet vis tiek gali laikytis už rankų ir glaustytis ir po to turi temą pokalbiui, kurį kitaip būtų buvę sunku užmegzti. Ar aš minėjau, kad skandinavai nėra puikūs pašnekovai? Na, išskyrus atvejus, kai esame girti, žinoma.
  • Mes neiname į restoranus su nepažįstamais. Turiu omenyje visos tos situacijos keliamą sumišimą – kai sėdi ten su kuo nors, ko nepažįsti, ir turi užmegzti pokalbį. Mes to nedarome net būdami girti. Tačiau mes galime nueiti į restoraną su grupe draugų ir „netyčia“ pagriebti vietą prie to karšto asmens, į kurį varvinome akis paskutinius šešis mėnesius.
  • Mes neleidžiame, pabrėžiu NE-leidžiame vaikinui apmokėti bendros sąskaitos už pietus. Tai turbūt yra viena iš priežasčių, kodėl mes neiname į restoranus su žmonėmis, kurių nepažįstame, nes o kas būtų jei JIS paimtų čekį? Kaip mes reaguotume? Arba vaikinams – ko iš jo tikimasi, kad jis darytų su čekiu? Mes visi matėme amerikiečių filmus, kuriuose vaikinas paima čekį, taigi skandinavų vaikinas gali manyti, kad ir jis privalo taip daryti, bet jis taip pat žino, kad gali įžeisti moterį jei taip darys. Tarsi ji būtų kokia vargšė, kuri negalėtų susimokėti už save. Ne, ėjimas į pasimatymą pietų su kuo nors, ko nepažįsti, atrodo kaip socialinė nelaimė. Jeigu vienas kitą pažįsti truputį geriau, tuomet paprastai nuspręsi olandiškai (ar norvegiškai, jeigu taip įvardinsime) ar elgsiesi vienas su kitu priklausomai nuo daugybės faktorių: Kas dabar turi pinigų? Kas mokėjo paskutinį kartą? Kas yra be cento? Kas beturėtų panašų į dešrą priedėlį savo kelnėse nėra faktorius, kuris lemia kas turėtų apmokėti restorano sąskaitą.
  • Jeigu esi moteris ir lauki, kol norvegas imsis iniciatyvos, tau gali tekti labai ilgai laukti. Nesakau, kad jie niekuomet nesiima iniciatyvos, bet norvegai vyrai, kurie imasi, retai kada yra iš tų, kuriuos tu norėtum sutikti. Jų pasitaiko retai ir jie rodo iniciatyvą tik seksui. Kas nėra blogas dalykas, nebent nori ko nors kito/ daugiau. Tie, kurie yra iš tiesų susidomėję tavimi kaip asmenybe, laikysis atokiai tol, kol tu pražilsi belaukdama. Arba kol tu žengsi pirmą žingsnį. Užtvanka bus tikrai pralaužta, jeigu tu žengsi pirmą žingsnį ir gali nejučia tapti laiminga „samboer“ jau visai netrukus po to, kai griebei norvego ranką. Nes vyrai norvegai virš 25 metų retai bijo santykių jeigu tik kas nors žengia pirmą žingsnį.
  • Mes nevairuojame į ir iš pasimatymo. Na, mes nusistatėme, kad nesusitikinėjame iš viso, bet mes taip pat nenaudojame automobilių, jeigu išeiname pasižmonėti. Tai nėra absoliuti tiesa, žinoma. Dalis norvegų gyvena kaimo vietovėse, kur būtinas automobilis, kad galėtum kur nors nuvykti, bet dauguma mūsų gyvena netoli autobusų ir tramvajų ir metro ir traukinių. Arba mes čiumpame dviratį ar paprasčiausiai einame pėsčiomis. Kodėl mes nevairuojame, kai einame pasižmonėti? Mes negalime vartoti alkoholio, kai vairuojame – praktiškai bet kokio alkoholio vartojimas ir vairavimas yra absoliučiai netoleruojamas. Ir kadangi alkoholis yra mūsų socialinės mašinerijos alyva, mes nevairuojame, kai išsiruošiame pramogauti. Niekuomet.
  • Mes nesusitikinėjame daugiau nei su vienu žmogumi vienu metu. Taip, taip, žinau, kad mes nesusitikinėjame iš viso, bet jeigu mes pradedame „leisti laiką kartu“ ar matomės su žmogumi tokiu būdu, kurį abu pripažinom esant ne kaip draugų laiko leidimą (tai yra mes pradėjom birbintis ir atradom, kad tai nebuvo vienos nakties nuotykis) mes romantiškai leidžiam laiką tik su tuo vienu žmogumi. Jeigu mes bučiuojamės ar flirtuojame su daugiau nei vienu žmogumi, mes apgaudinėjame (tai, žinoma, irgi nutinka, bet yra visuomet laikoma blogu elgesiu). Mums nereikia niekam sakyti apie buvimą „vieninteliu“. Mes esame vieninteliai, jeigu pradedame keistis kūno skysčiais reguliariai ir mes tik tuomet nustojame būti vieninteliais, jeigu vienas iš mūsų apgaudinėja ar mes atšaukiame santykius. Ir kai mes su kuo nors pradedame leisti laiką kartu ir keistis kūno skysčiais, mes paprastai tą žmogų vadiname “kjæreste”, kas yra tikrai miela ir reiškia „tas, kurį laikau pačiu brangiausiu“. Taip, tai taip pat geriausiai išreiškiama norvegiškai.
  • Mes esame ekstremaliai lėti santykių užuomazgoje, bet tai nereiškia, kad mes neleidžiame laiko su žmogumi, kurį įsimylėjome. Tai tiesiog reiškia, kad mes kartais sunkiai užmezgame artimą ir asmenišką santykį su tuo vienu žmogumi, kurį iš tiesų mėgstame. Norvegai yra sudėtingi žmonės – tokie, kokie veikiausiai turime būti, nes neturime aiškių susitikinėjimo taisyklių, kurias turi tokia daugybė šalių. Mums gali prireikti alkoholio tam, kad išdrįstume žengti pirmą žingsnį, bet taip pat dažnai mes tampame draugais su žmogumi, kurį tikrai tikrai mėgstame. Ir mes galime tapti artimais draugais taip pat. Pažįstu keletą porų, kurioms buvo taip gera kalbėtis ir linksmintis (ir būti įsimylėjėliais), kad jie miegojo kartu – ir aš neturiu omenyje „miegojo“ kaip užsiėmė seksu, bet kaip iš tikrųjų miegojo – besilaikydami už rankų ir panašiai, kai dar net nebuvo pasibučiavę. Mes nesigėdijame nuogumo, mums įprasta būti fiziškai artimiems savo draugams ir mes iš tiesų nedarome to džentelmeniškumo žesto, kai vaikinas miega ant grindų ar nepatogioje kėdėje tik tam, kad paliktų jai vienai lovą, mes tiesiog drovimės žengti pirmąjį žingsnį, kai iš tiesų įsimylime ką nors. Taigi žmonės, kurie nesusipažįsta per vienos nakties nuotykį, gali susieiti visai kitu būdu: Tapti labai labai artimais draugais, kurie geis vienas kito per amžius, kol vienas iš jų pagaliau nepabučiuos kito. Be alkoholio paprastai neišsiverčiama net ir tuomet.
  • Mes galime su kuo nors būti išskirtiniame santykyje nuo pat pradžių, bet mes vis tiek eisime pramogauti su savo draugais. Ir mūsų draugai gali būti tos lyties, kuriai jaučiame potraukį. Kas gali pasirodyti labai keista, turint omenyje ką aš ką tik parašiau apie žmones, įsimylinčius savo draugus. Tau vis tiek neleidžiama pavyduliauti jeigu tavo mylimasis(-oji) praleidžia daug laiko su jo ar jos draugu(-e) – ir iš tiesų net ir tuo atveju, jei jis/ ji praleidžia naktį su draugu(-e). Tu turi tikėtis, jog tavo mylimasis(-oji) per daug myli tave, kad tave apgaudinėtų ir daugeliu atvejų tai taip pat yra tiesa. Nes draugai – netgi tos lyties, kuriai paprastai jauti potraukį, draugai – yra svarbūs, net po to, kai radai savo gyvenimo meilę. Ir gyvenimas per trumpas, kad pavyduliautum. Ar šie devyni punktai skamba gąsdinančiai ar gluminančiai? Jie tokie nėra mums.
  • Ir jeigu tu susitaikysi su tuo, jeigu tu prisigersi, jeigu tu liausiesi tikėtis iš vaikino, kad jis pakvies tave į pasimatymą ar flirtuos su tavim ar apmokės sąskaitas (ar jei tu liausiesi būti tuo vaikinu), tu gali atsidurti norvego(-ės) kompanijoje, kuris(-i) bus nemandagus(-i) ir savotiškai intravertas(-ė) (nebent būtų girtas(-a)), bet taip pat puikus gyvenimo partneris. Statistika rodo, kad mes gana lygiateisiai šioje pasaulio dalyje, tai reiškia, kad dalinamės darbus namuose ir tai, kad abiejų lyčių žmonės eina į darbą kiekvieną dieną. Taigi kaip iš vyro, gyvenančio su skandinave, iš tavęs nesitikima, kad vienas išmaitinsi visą šeimą. Ir kaip moteris, gyvenanti su skandinavu, tu neturėsi rūpintis skalbimu ar vaikų pasiėmimu iš darželio kiekvieną dieną. Jeigu tu nori gyventi su tos pačios kaip tavo lyties partneriu, tu gali susituokti su savo mylimuoju(-ąja) Norvegijoje – jokių įkyrių klausimų, jokių išpūstų akių. Ir tuo būdu tu gali tiesiog pakeisti statistiką, pagal kurią norvegai nesituokia.

Sėkmės surandant tą labai ypatingą skandinavą(-ę)!

Marius Andersen

Kontaktai
Maura, Jessheim, Kløfta
+47 48118538
Monday - Friday: 8 AM - 5 PM
Naujienlaiškis